Diş Protezi Teknolojisi Programı

Yönetim

Öğr. Gör. Zafercan HIZARCI

Diş Protez TeknolojiSİ Program Başkanı

 

Sağlık;  insanlar için tartışmasız en önemli konulardan biridir. Bu bilinçle yoluna devam eden üniversitemiz siz gençleri alanlarında uzaman bireyler olarak yetiştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlıdır.

Diş, insan sağlığında çok önemli bir yeri kaplamaktadır. Nitekim diş sağlığının bozulması birçok yapıyı etkilemektedir. Bozunlan diş yapısının günümüz şartlarda en uygun şekilde düzeltilmesi protezler sayesinde olmaktadır. İlerleyen teknoloji ile birlikte diş protez alanında sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Gelişen teknolojiye uygun bir şekilde Avrasya Üniversitesi olarak Diş Protez Teknolojisi bölümünde eğitimli akademik kadromuzla sizlere en iyisini sunmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Programımızın amacı; diş hekimlerine yardımcı olabilecek, laboratuvar aşamalarını yürütebilecek, nitelikli teknikerlerin yetiştirilmesidir.

Diş Protez Teknolojisi programı YGS-2 puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Mezun olan öğrencilerimiz; diş hekimleri tarafından planlanan tedavi şekline göre hastadan elde edilen ölçü, model ve kayıtlar üzerinden meslek bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak çene ve yüz bölgesine uygulanan hareketli, sabit diş ve çene protezlerinin laboratuvarını yapmaktır.

Mezuniyet sonrası öğrencilerimiz, kamu hastaneleri diş laboratuvarlarında çalışılabileceği gibi kendilerine özel diş laboratuvarları da açabilirler.